17 Grudnia 2018

PODRĘCZNY SPRZĘT GAŚNICZY

Hydronetka metalowa

hydronetka.jpg

Hydronetka wodna metalowa 10 l przeznaczona na zawody sportowo-pożarnicze Hydronetka wyposażona jest w wąż o długości 3 metrów o średnicy 25 mm, zakończony prądownicą o średnicy 25 mm i średnicy pyszczka 4 mm.

GAŚNICA PROSZKOWA 1z ABC

gasnica_proszkowa.jpg

- Zasilana ładunkiem:
CO2

- Masa środka gaśniczego: 1kg

- Waga brutto: 2,0kg

- Wysokość 285 mm

Zastosowanie:

Gaśnice przeznaczone do gaszenia pożarów z grupy BC lub ABC pod napięciem do 1000 V. Zalecana do wyposażenia samochodów osobowych. W przypadku pożaru w samochodzie, szczególnie ważna jest kategoria "A", która oznacza przydatność w gaszeniu tapicerki, instalacji elektrycznej i tworzyw sztucznych.

GAŚNICA PROSZKOWA 2x ABC

gasnica_proszkowa_2.jpg

- Masa środka gaśniczego: 2 kg

- Waga brutto: 3,6 kg

- Wysokość: 346 mm

Zastosowanie:

Gaśnice przeznaczone do gaszenia pożarów z grupy BC lub ABC  pod napięciem do 1000 V. Mogą być stosowane w samochodach osobowych, dostawczych, a także w biurze, mieszkaniu, garażu, warsztacie, łodzi, kempingu itp.  W przypadku pożaru w samochodzie, szczególnie ważna jest kategoria "A", która oznacza przydatność w gaszeniu tapicerki, instalacji elektrycznej i tworzyw sztucznych. Wyposażona w manometr kontrolny umożliwiający bieżącą kontrolę sprawności gaśnicy.

GAŚNICA PROSZKOWA 6x ABC

gasnica_proszkowa_6.jpg

- Masa środka gaśniczego: 6 kg,

- Waga brutto: 9,4 kg.

- Wysokość: 510 mm.

Zastosowanie:

Zalecane są do stosowania w samochodach ciężarowych, autobusach, garażach, hotelach, biurach, szkołach, magazynach, warsztatach, halach produkcyjnych, itp. Przeznaczone są do gaszenia pożarów z grupy ABC pod napięciem do 1000 V. Wyposażona w manometr kontrolny umożliwiający bieżącą kontrolę sprawności gaśnicy.

GAŚNICA ŚNIEGOWA GS-5x BC

gasnica_sniegowa.jpg

- Masa środka gaśniczego: 5 kg
- Waga brutto: 17,0 kg
- Wysokość 680 mm
- Zakres temperatury użytkowania: -20 do +60C.

Środek gaśniczy - dwutlenek węgla, gasi poprzez wypieranie tlenu i obniżanie temperatury, nie pozostawia zanieczyszczeń.

Zastosowanie:
Zalecane są do stosowania na stacji paliw, w hotelach, biurach, magazynach, hurtowniach, w przemyśle chemicznym itp. Przeznaczone są do gaszenia pożarów z grupy BC pod napięciem do 1000 V.

Tłumica

tlumica1.jpg

Tłumica służy do gaszenia palących się traw w okresie wiosennym.

Fąfarę wyrzucono z wojska za pijaństwo i po jakimś czasie został strażakiem.
W krótkim czasie awansował i został dowódcą drużyny strażackiej.
Któregoś razu wóz strażacki dowodzony przez Fąfarę wezwano do gaszenia pożaru.
Strażacy przybyli szybko na miejsce i zaczynają rozwijać waż strażacki.
Jak zwykle podpity Fąfara wydaje rozkaz:
- Przerwać ogień!

Dowódca straży pożarnej wchodzi do dyżurki. Powoli nastawia wodę na kawę i zapala papierosa. Po upływie kilkunastu minut mówi do strażaków: panowie powoli się zbierajmy urząd skarbowy się pali.